Nigériai keresztények felhívása a zavargások elkerüléséért

 

Sokota: Don Linus Awuhe, a nigériai Keresztények Szövetsége nevében felhívást intézett a központi kormányhoz a zamfara állambeli zavargások elkerülése érdekében. Don Linus, a Zamfarai Keresztények Szövetségének elnöke, tiltakozását jelentette be a Lakásügyi Minisztérium terve ellen, amely 14 katolikus templom lerombolását tervezi. A templom helyén a minisztérium, lakásokat akar építeni. A Keresztények Szövetsége szerint a templomrombolások zavargásokat és tüntetéseket okozhatnak. Ugyanakkor, amikor a keresztény állampolgárok jogait megsértik, a muzulmánok mecseteket építhetnek a lakónegyedekben és az iskolákban, egyenruha viselésére akarják kötelezni a növendékeket. A nigériai Keresztények Szövetsége megállapítja: ez is az iszlám terjeszkedését szolgálja.

 

 

Az egyháznak célirányosan kell alkalmaznia az Internetet

 

Vatikán: II. János Pál pápa felszólította az egyházat, hogy használják ki intenzívebben az evangelizációban az Internet adta lehetőségeket. Üzenetében a pápa felhívta a figyelmet az új médium okozta veszélyekre és kockázatokra. Minden pozitív lehetősége mellett az "Internetet az ember méltatlanul és másokra károsan is tudja használni”. “Az állam felelősségébe tartozik azt biztosítani, hogy a kommunikációnak ez a kiváló eszköze a közjót szolgálja, s ne váljon veszélyek forrásává” – írja üzenetében a pápa.

“Az egyház realistán és bizalommal közeledik az új médiumhoz” – hangoztatta a pápa. Az Internet ugyan nem helyettesítheti az Isten megtapasztalását, melyre a liturgiában és a szentségekben van leginkább lehetőség. Ugyanakkor egyedülálló kiegészítést és támogatást nyújt, felkészít a találkozásra Krisztussal, segít a megtérők gondozásában-, írja üzenetében II. János Pál pápa. A többi kommunikációs eszközhöz hasonlóan az Internet “eszköz, nem öncél”. Kiváló lehetőséget kínál az envagelizációra, amennyiben megfelelően használják erősségeit, és gyengeségeit ismerik. Sok fiatal számára jelentheti az első találkozást a keresztény örömhírrel. Az egyház feladata megtalálni annak a módját, miként juthat el a virtuális világban barangoló a való világba, a keresztények közösségébe. Későbbi fázisában az Internet alkalmazható az evengelizáció elmélyítésére. A pápa rámutatott az információszerzés, dokumentáció és önképzés forrásaira.

 

 

A Magyar Nemzetben (január 29., 6.o.) Varga László Kísért a múlt  címmel bírálja Horn Gyula volt miniszterelnök egyházellenes kijelentéseit. A cikkíró szerint az MSZP politikusának tevékenysége “szellemi terrorizmus, ami azt jelenti, hogy valaki nemes eszméket, annak tanítói, történelmi intézményeket támad. Elképesztő, hogy a rendszerváltozás után tíz évvel még akad valaki a magyar Országgyűlésben, aki ahelyett, hogy bocsánatot kérne azokért a szörnyűségekért, amelyeket a Magyar Szocialista Párt jogelődje, a Magyar Kommunista Párt a történelmi egyházak, azok vezetői, papjai, hívei ellen elkövetett, tovább folytatja alaptalan támadásait, lényegében az eszmeirtást, a szellemi terrorizmust. Ugyancsak meglepő a Magyar Szocialista Párt és miniszterelnök-jelöltje, Medgyessy Péter hallgatása, illetve értéktelen dadogása. Mind a miniszterelnök-jelölt, mind az MSZP az utóbbi hónapokban a kormány minden intézkedésére rácsap, szétszedi és igyekszik rossznak minősíteni. Horn Gyula megbotránkoztató nyilatkozata után azonban késik az érdemi válasz… Hol a párt elnökségének nyilatkozata? A hallgatás Horn nyilatkozatának elfogadását jelenti, ami azt is jelzi, hogy a párt vezetőségének többsége a múltat és nem a jelent képviseli. Úgy néz ki, hogy Horn Gyulánál is érvényes az a megállapításom, hogy amit 10 és 15 éves korban, családban, környezetben magunkba szívunk, azt sírba visszük.” A Fidesz képviselője szerint, amit Horn Gyula az egyházról mondott, azt józanul magyar ember nem mondhatta, ezért illene bocsánatot kérnie, és ahhoz az MSZP-nek és Medgyessy Péternek is csatlakoznia.

 

 

 

TARTALOM